1843/1653
Krucifiks af udskåret elfenben, monteret på kors, betrukket med rødt velour. 19. årh. H. 49.
Kraftig slitage på velour. Afslag på finger og tornekrone. Mellemrum ved samling.
Varia, 25. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag
12 bud