Johan Neumann (f. København 1860, d. sst. 1940)
Kystparti i lav sol, i baggrunden Kronborg. Sign. Johan Neumann. Olie på lærred. 34,5×45.
Mindre trykmærke fra blændramme. Enkelte minimale krakeleringer. Let overfladerensning anbefales.
855127 |