2008/​758

Legras

Vase af glas med bølgende kant. Dekoreret med okkerbrun, orangerød, brun og gråhvid bemaling. Sign. Legras. H. 12,5. Diam. max. 14.

Alders- og brugspatina herunder nogle overfladeridser og mærker. Vasens øverste kant med enkelte små afslag.

Moderne kunst og design, 18. februar 2020

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag