2008/758
Vase af glas med bølgende kant. Dekoreret med okkerbrun, orangerød, brun og gråhvid bemaling. Sign. Legras. H. 12,5. Diam. max. 14.
Alders- og brugspatina herunder nogle overfladeridser og mærker. Vasens øverste kant med enkelte små afslag.
Moderne kunst og design, 18. februar 2020
Vurdering
Hammerslag