909/​636

Yuichi Hirako (f. 1982, lives and works in Tokyo)

“Memories of My Garden”. Begge sign. monogram 14. Træ og glaseret stentøj. H. 19 og 19,5. (2)

Proveniens: Galleri Christoffer Egelund, København. Proveniens: Privatsamling, Danmark. Erhvervet fra ovenstående.

Malerier og skulpturer, 27. september 2022

Vur­dering

60.000–80.000 DKK

Hammerslag

50.000 DKK