2033/227
“Musling” bestik af sølv i varierende design. Diverse mestre. Vægt ekskl. dele med stål 1403 g. (43)
Bestående af: 3 middagsgafler, 5 middagsskeer, 10 frokostgafler, 1 dessertske, 3 frugtknive, 3 kagegafler, 8 teskeer, 7 kaffeskeer, 3 serveringsskeer.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Dele med gravering.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020
Vurdering
Hammerslag
29 bud