1950/777
Preben Wölck (f. Nykøbing Mors 1925, d. 2000)
“Jordens ansigt”. Sign. Wölck-67 samt på bagsiden. Olie på lærred. 92×73.
Minimal afskalning.
Moderne kunst og design, 10. december 2019
Vurdering
Hammerslag