2423/171
Dansk maler, 19. årh.
Bakket landskab med en grusvej, i baggrunden hav. Usigneret. Olie på papir monteret på malepap. 14,5×22.
Enkelte minimale flænger langs kant samt enkelte minimale overfladiske ridser.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. juni 2024
Vurdering
Hammerslag