2104/790
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
Bogkasse af massiv Oregon pine med tilhørende sokkel. Udført og mærket hos Rud. Rasmussen snedkerier. H. 76. B. 76. D. 36. Sokkel: H. 5.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Udskåret rundt hul i bagkabinet.
Moderne kunst og design, 26. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
17 bud