2438/588
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)
Vase af lertøj dekoreret med hornglaseret dekor i brunt, blåt og grønt på lys base. Sign. HAK, stemplet Danmark. Udført hos Kähler. H. 26,5.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Vurdering