1949/804
Höskuldur Björnsson (f. Dilksnesi ved Hornafjörð 1907, d. 1963)
Islandsk landskab med personer og huse. Sign. Höskuldur Björnsson-37. Olie på plade. 30×45.
Moderne kunst og design, 3. december 2019
Vurdering
Hammerslag