2138/392
Svensk slagbord af gråmalet træ med opklappelige ender. 20. årh. H. 76,5. L. 137. B. 104.
Senere bemaling. Ridser og mærker. Brugsslitage. Revner i træet. Løs i samlingerne.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag