1840/9571
Jacob Bang (f. København 1932, d. 2011)
Vase, kande samt to karafler med prop af grøn, gul og bruntonet glas. Ej sign. Udført hos Holmegaard, ca. 1930erne. H. 25–33. (4)
Almindelig patina, herunder nogle ridser og mærker.
Torben Sørensens glassamling, 2. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag