1840/​9571

Jacob Bang (f. København 1932, d. 2011)

Vase, kande samt to karafler med prop af grøn, gul og bruntonet glas. Ej sign. Udført hos Holmegaard, ca. 1930erne. H. 25–33. (4)

Almindelig patina, herunder nogle ridser og mærker.

Torben Sørensens glassamling, 2. oktober 2018

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

900 DKK

900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK