2009/771
Cohr
Art deco saucekande af sølv på ovalt fodstykke. Buet hank af sort ebonit. Udført og stemplet hos Cohr anno 1937. Vægt 320 g. L. 20.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 25. februar 2020
Vurdering
Hammerslag