2009/​771

Cohr

Art deco saucekande af sølv på ovalt fodstykke. Buet hank af sort ebonit. Udført og stemplet hos Cohr anno 1937. Vægt 320 g. L. 20.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 25. februar 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

(Autobud) 1.000 DKK
950 DKK
(Autobud) 900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK