2437/12
“Copenhagen 9900”. Moser glasbesætning med slibninger og forgyldt bort med bladværk. (66)
Bestående af: 11 rødvin H. 16, 11 hvidvin H. 14, 10 dessertvin H. 10, 11 snaps H. 7,8, 11 vandglas H. 12, 12 asietter Diam. 14.
Intet at bemærke. Asietter dog med ridser fra almindelig brug.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. september 2024
Vurdering
Hammerslag
14 bud