2437/12
“Copenhagen 9900”. Moser glasbesætning med slibninger og forgyldt bort med bladværk. (66)
Bestående af: 11 rødvin H. 16, 11 hvidvin H. 14, 10 dessertvin H. 10, 11 snaps H. 7,8, 11 vandglas H. 12, 12 asietter Diam. 14.
Intet at bemærke. Asietter dog med ridser fra almindelig brug.
Vurdering