2415/190
Fad af fajance, dekoreret i sepia, gult og blåt med putti. Sign. C.B., 19/20. årh. Diam. 35 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Glasurafslag langs kanter.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024
Vurdering
Hammerslag
10 bud