2441/1167
Alliancering af 14 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.80 ct. Farve: H. Klarhed: VS-SI. Str. 54.
Stemplet 18 kt. hvidguld. Test viser 15 kt. hvidguld
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering
1106889 | ||
1156273 |