2032/8570
Dansk maler, 19. årh.s midte
Tre opstillinger med frugter. Sign. Louise Scharling og dateret hhv. 1847, 1848 og 1849. Sortkridt og vandfarve på papir. Bladstørrelser fra 26,5×35,5 til 34×29,5. (3). Uindrammede.
Papirerne er let gulnede. En med flosset kant.
Kunst på papir, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag