Cathrine Raben Davidsen (f. København 1972)
“The Devotee”, 2008. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 50×40. Uindrammet.
Proveniens: Galerie Asbæk, København. Erhvervet hér af nuværende ejer i 2008.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 22. september 2020