2449/299
Kinesisk kiste af sort lak, dekoreret med figurscene, inderside beklædt med sider med kinesisk skrift. 20. årh.s. begyndelse. H. 41. L. 81,5. D. 51.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Finérskader. Reparationer. Krakeleringer.
Vurdering