1917/1547
Et par hollandske Delft vaser af fajance, malede med papegøjer i cartouche, mrk. antagelig for David Kam. 17. årh.s slutning. H. 25 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Den ene vase kraftigt restaureret.
Varia, 25. april 2019
Vurdering
Hammerslag
14 bud