2436/​29

“Zanzibar-kiste” af mørkpoleret træ med nitter af messing. Formentlig fra Shiraz, Persien, ca. 1900. H. 66. L. 127. D. 57.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Gennemgående revne i låget. Lås mangler. Senere ben.

I Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?