2434/2027
Dobbeltkapslet lommeur af 14 kt. guld. Hvidemaljeret urskive med sorte arabertal. Støvkapsel af guld. 20. årh.s begyndelse. Vægt ca. 112 g. Ø 56 mm.
Urkæde af double medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret går ikke. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 21. august 2024
Vurdering
Hammerslag