1945/1306
Vedhæng af 18 kt. guld med miniaturemaleri forestillende Jomfru Maria, sign. LB. L. 3,7 cm. Vægt ca. 3,5 g.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 6. november 2019
Vurdering
Hammerslag