Michael Kvium (f. Horsens 1955)
“Naiv opstilling”. Sign. Kvium 95, 140/650. Trykt hos Edition Copenhagen. Litografi i farver. Bladstørrelse 70×50.
Litteratur: Michael Kvium. Det trykgrafiske værk 1979–2006, EC 054.
Original stand. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 4. juni 2024
12 bud