2447/​27

Anna Smidth (f. Rønnede 1861, d. 1915)

Stor vase af porcelæn, dekoreret i farver med guldregn og sommerfugle. Sign A. Smidth, løbenummer 11188. Royal Copenhagen, Januar 1913. H. 53 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Lettere ridser. Mindre brændingsfejl.

I Lyngby
Vur­dering

8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?