1812/​27

Johann Heinrich Fishbach (f. 1797, d. 1871)

Skovparti med en kvinde, der samler brænde. Sign. monogram. Olie på lærred. 31×39.

Retoucheringer. Mærker fra blændramme. Én lap på bagsiden.

Ældre malerier og møbler, 19. marts 2018

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag