1812/27
Johann Heinrich Fishbach (f. 1797, d. 1871)
Skovparti med en kvinde, der samler brænde. Sign. monogram. Olie på lærred. 31×39.
Retoucheringer. Mærker fra blændramme. Én lap på bagsiden.
Ældre malerier og møbler, 19. marts 2018
Vurdering
Hammerslag