1820/127
Emanuel A. Petersen (f. Frederiksberg 1894, d. Farum 1948)
Kystparti, antageligt Spanien. Sign. Em. A.P. Olie på lærred. 27×34.
Lærredet er dubleret.
Ældre malerier og møbler, 14. maj 2018
Vurdering
Hammerslag