2143/993
Henrik Bønnelycke
Et par loungestole af massiv hvidlakeret eg. Sæde betrukket med sort skind. Model 102. Formgivet 2004. Udført hos Silo. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 26. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag