2426/250
Tekande af sølv rigt dekoreret med rocaille og kæmninger, stjerthank af træ. Uidentificerede stempler samt Hollanske import stempler. Vægt ca. 535 g. 19. årh. H. 18.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag
957546 (Autobud) | ||
1010386 | ||
957546 (Autobud) | ||
1010386 | ||
957546 | ||
818051 |