2426/​250

Tekande af sølv rigt dekoreret med rocaille og kæmninger, stjerthank af træ. Uidentificerede stempler samt Hollanske import stempler. Vægt ca. 535 g. 19. årh. H. 18.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.750 DKK

957546 (Autobud) 1.750 DKK
1010386 1.700 DKK
957546 (Autobud) 1.650 DKK
1010386 1.600 DKK
957546 1.550 DKK
818051 1.500 DKK