2142/​2

Engelsk regency kommode af mahogni indlagt med intarsia, front med fire skuffer, dekoreret med greb af messing. Udført og mærket for Maple & Co. 19. årh. H. 81. B. 92. D. 51.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger ikke.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag