2142/2
Engelsk regency kommode af mahogni indlagt med intarsia, front med fire skuffer, dekoreret med greb af messing. Udført og mærket for Maple & Co. 19. årh. H. 81. B. 92. D. 51.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger ikke.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag