2125/​178

Edwardiansk tantalus af nøddetræ med forniklet beslag, mrk. “The Tantalus”, indeholdende tre firsidede karafler af presset glas. 20. årh.s begyndelse. H. 29 cm L. 37 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Fremstår uden nøgle.

Ældre malerier, møbler og varia, 21. juni 2021

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

850 DKK

(Autobud) 850 DKK
800 DKK
750 DKK