2125/178
Edwardiansk tantalus af nøddetræ med forniklet beslag, mrk. “The Tantalus”, indeholdende tre firsidede karafler af presset glas. 20. årh.s begyndelse. H. 29 cm L. 37 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Fremstår uden nøgle.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag