2445/664
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
“Syveren”. Højdejustérbar kontorstol med stel af stål, opsat på hjul. Sæde og ryg betrukket med sort skind. Model 3117. Formgivet 1955. Udført 1995 hos Fritz Hansen, med etiket herfra.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Eftersyn
I
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
913873 |