Robert Jacobsen (f. København 1912, d. Egtved 1993)
Kompositioner. Sign. hhv. Rob. Jacobsen 59, 12/25 og Rob. Jacobsen 59, 28/59. Litografier i farver, hvoraf den ene på japan papir. Bladstørrelse 51,5×67,5 og 53,5×62. Uindrammede. (2)
Minimale pletter. Den ene med folder samt nogle syrepletter.
Kunst, antikviteter & design, 5. december 2019