2050/110
Dansk maler, 19. årh.
Sommerlandskab. Dateret 25. Mai 1855. Olie på papir monteret på lærred. 28,5×39.
Lærredet er dubleret. Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer. Afskalninger. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag