2048/​634

Sigurd Swane (f. København 1879, d. Plejerup 1973)

Træer. Sign. SSW 23. Olie på lærred. 31×25,5.

En enkelt lille afskalning.

Moderne kunst og design, 24. november 2020

Vur­dering

2.000 kr.

Hammerslag

25 bud

(Autobud) 4.200 kr.
4.000 kr.
(Autobud) 3.800 kr.
3.600 kr.
3.400 kr.
3.200 kr.
(Autobud) 3.000 kr.
2.900 kr.
(Autobud) 2.800 kr.
2.700 kr.
2.600 kr.
(Autobud) 2.500 kr.
2.400 kr.
2.300 kr.
2.200 kr.
2.100 kr.
(Autobud) 2.000 kr.
2.000 kr.
(Autobud) 1.450 kr.
1.400 kr.
(Autobud) 1.200 kr.
1.150 kr.
(Autobud) 1.100 kr.
1.050 kr.
1.000 kr.