2138/776
Dansk møbeldesign
Overpolstret tre-personers sofa i let svungen form med ben af bejdset bøg, betrukket med grønligt velour, dybhæftet med knapper og keder. 1930–40'erne. L. 192.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag
21 bud