1939/28
P. C. Skovgaard (f. Ringsted 1817, d. København 1875)
Skovparti med en grusvej mellem bøgestammer. Usigneret. Olie på lærred. 47,5×63.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. september 2019
Vurdering
Hammerslag