1946/75
Nålepude påsat nipsenåle i form af ansigter, vilde dyr, hunde, fugle, fantasi figurer, pingvinen Ping samt talrige runde nipsenåle af farvet glasmasse. Medfølger lille æske med beskadigede nipsenåle. 20. årh.s midte. Pude ca. 23×25 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle i puden med afslag eks. Pings fod.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag
23 bud