2427/​641

Dansk snedkermester

Art Decó øreklapstol med stel af mahogni, bagside betrukket med sømbeslået skai, sæde og ryg betrukket med lyst uld. 1930'erne.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Uld med slitage og enkelte pletter.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

4.400 DKK

38 bud

876369 4.400 DKK
930428 (Autobud) 4.200 DKK
876369 4.000 DKK
930428 3.800 DKK
876369 3.600 DKK
930428 (Autobud) 3.400 DKK
876369 3.200 DKK
930428 (Autobud) 3.000 DKK
876369 2.900 DKK
930428 (Autobud) 2.800 DKK
876369 2.700 DKK
930428 (Autobud) 2.600 DKK
876369 2.500 DKK
930428 (Autobud) 2.400 DKK
876369 2.300 DKK
930428 (Autobud) 2.200 DKK
876369 2.100 DKK
930428 (Autobud) 2.000 DKK
876369 1.950 DKK
930428 (Autobud) 1.900 DKK
876369 1.850 DKK
930428 (Autobud) 1.800 DKK
876369 1.750 DKK
930428 (Autobud) 1.700 DKK
876369 1.650 DKK
930428 1.600 DKK
876369 1.550 DKK
853301 (Autobud) 1.500 DKK
876369 1.450 DKK
853301 (Autobud) 1.400 DKK
876369 1.350 DKK
853301 (Autobud) 1.300 DKK
876369 1.250 DKK
853301 (Autobud) 1.200 DKK
876369 1.150 DKK
853301 (Autobud) 1.100 DKK
876369 1.050 DKK
853301 1.000 DKK