1946/405
Stort hollandsk Louis XVI skab af mahogni. Greb og beslag af bronze. Ca. 1790. H. 260. B. 190. D. 75.
Proveniens: Sjællandsk herregård.
Restaureret. Fremtræder medalmindelige brugs- og alderstegn. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag
25 bud