2023/​135

Parfumeskrin af cyanblå opaline glas, rektangulært med afrundede hjørner, montering af delvis forgyldt messing i form af spændbånd indeholdende tre parfumeflakoner af klart glas. 19. årh. slutning. H. 9,5 cm B. 10 cm D. 8 cm

Aldersrelaterede spor. Fremstår uden nøgle.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

5.500 DKK

10 bud

5.500 DKK
(Autobud) 5.000 DKK
4.800 DKK
(Autobud) 4.600 DKK
4.400 DKK
4.200 DKK
(Autobud) 4.000 DKK
3.800 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK