2023/135
Parfumeskrin af cyanblå opaline glas, rektangulært med afrundede hjørner, montering af delvis forgyldt messing i form af spændbånd indeholdende tre parfumeflakoner af klart glas. 19. årh. slutning. H. 9,5 cm B. 10 cm D. 8 cm
Aldersrelaterede spor. Fremstår uden nøgle.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud