2048/558
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“CH 07”. Tre-benet skalstol af lamineret eg, sæde og ryg betrukket med brunt skind. Designet 1963. Udført og mærket med label hos Carl Hansen & Søn.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
5 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||