2050/171
Lille renæssanceform ananaspokal af delvist forgyldt sølv, utydelig stempling, antagelig Hanau 19. årh. Vægt 105 g. H. 13,5 cm.
Fremstår med nogen skævhed.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag