1532/1610
Vaseur af porcelæn og forgyldt bronze, rigt dekoreret med løvehoveder og bladværk, skive af cremefarvet emalje. Louis XVI form, 19.-20. årh. H. 52.
Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage. Pendul samt optræksnøgle medfølger.
Varia, 6. august 2015
Vurdering
Hammerslag
10 bud