2138/217
Ubekendt maler 19. årh
Marine med sejlskibe nær en kyst. Usigneret. Olie på papir. 14×15.
Mindre krakeleringer og ridser. Let buet. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag
27 bud