2006/327
Kinesisk garlic vase af porcelæn, dekoreret i emaljefarver med udødelige og tjenere. 20. årh. H. 24.
Afslag ved fodranden. Overfladeridser. Slitage på emaljebemaling. Ujævnhed ved kant fra fremstillingen.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
19 bud