2104/569
Pablo Picasso, efter (f. Malaga 1881, d. Mougins 1973)
“Exposition de Litographies, Collection Mourlot”. Usign. Litografisk udstillingsplakat i farver. Trykt hos Mourlot, Paris. Bladstørrelse 75×53.
Nogle enkelte minimale håndteringsmærker. Synligt tape. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 26. januar 2021
Vurdering
Hammerslag