2124/264
En samling diverse effekter bestående af svensk madspand af kobber dateret 1833, fem fragmenterede fliser, tallerken af tin samt chokolade kande fra Den Kongelige Porcelainsfabrik mm. 18/20. årh. (12)
Fragmenteret og mangler, Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag